Dan Gimnastike za sve ''Novi Sad 2015''

Dan Gimnastike za sve ''Novi Sad 2015'' održaće se 13. juna 2015. godine u Novom Sadu na otvorenim sportskim terenima Sokolskog doma u ulici Ignjata Pavlasa 2-4.
Satnica i redosled nastupa biće dostavljeni svim učesnicima nakon prijema konačnih prijava.

Pravo učešća na DGS ''NS 2015'' imaju sva sokolska društva učlanjena u Soko Srbije i svi gimnastički klubovi i društva učlanjeni u Gimnastički savez Srbije.

dan gimnastike novi sad

Propozicije i pravila utvrđena su na osnovu principa i preporuka Tehničkog komiteta za Gimnastiku za sve Svetske gimnastičke federacije (FIG). Gimnastika za sve je specifična sportska disciplina koja pruža mogućnost svim gimnastičarkama i gimnastičarima različite dobi i različitih sposobnosti da se iskažu kroz pokret. Gimnastika za sve jeste «sport za sve» i po tome je FIG jedinstvena svetska sportska organizacija, jer promoviše i neguje jednu disciplinu u kojoj takmičenje nije prioritet. Za razliku od otalih gimnastičkih sportova GS je kolektivnog karaktera. Grupe mogu biti ženske, muške ili mešovite, a formiraju se prema uzrastu i broju učesnika.

Preuzmite kompletne propozicije, uslove i formulare

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osveži

Komentari

0 # Mladen 04-06-2015 05:24
Fantastična manifestacija! :lol:
Odgovori | Odgovori uz citat | Citat
0 # Jakob Matić 10-06-2015 11:27
Dan gimnastike za sve u organizaciji Sokolskog društva "Vojvodina" počinje u 10:30 časova.
Odgovori | Odgovori uz citat | Citat