VELIKI USPEH SOKOLA SRBIJE NA 42. OTVORENOM PRVENSTVU BEŽIGRADA U SKOKOVIMA SA MALE TRAMBOLINE

Svecano otvaranjeU organizaciji Sokola Slovenije i Sokola Bežigrada u Ljubljani je 06.05.2017 održano Otvoreno prvenstvo Bežigrada u skokovima sa male tramboline. Na takmičenju je nastupilo preko 600 takmičara u svim kategorijama.

Našu zemlju su u organizaciji Sokolskog Saveza Srbije uz pomoć i podršku Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije predstavljalo 80 učesnika iz Sokolskog društva Beograd Matica, Sokolskog društva Batajnica, Sokolskog društva Vršac, Sokolskog društva Bor, Sokolskog društva Pančevo i Sokolskog sportskog kluba Stari Dif.

IZVEŠTAJ SA SKUPŠTINE SAVEZA

SlikaSednica Skupštine Saveza održana je 05.02.2017. godine u Svečanoj sali Gradskog centra za fizičku kulturu Beograda. Prisustvovalo je 20 od ukupno 26 delegata.
Prisutni: SD Beograd Matica (Aleksandar Aničić i Petar Stakić), SD Vojvodina Novi Sad (Jakob Matić i Geza Mikeš), SD Sremska Mitrovica (Mlađan Jakovljević i Gordana Burmudžija), SD Batajnica (Vojvodić Mile i Jevtić Radovan), SRK Soko Sefkerin (Ristić Dragan i Ristić Aleksandar), SU Šabački Soko (Jovan Knežević i Stanković Miodrag), SKK Stari Dif (Milisav Živanović i Golubović Zoran), SD Bor (Dragan Stojanović i Ivan Doberšek), DFVR Partizan Čukarica (Jelačić Nikola i Ćirić Nada), SD Beograd 4 (Dragica Mitić i Jelena Mitić).
Gosti: Milija Pantović (Predsednik Nadzornog odbora), Čedomir Marković (SD Bor), Duško Sazdanović (SD Bor), Nadica pavličić (SD Beograd Matica) Ivan Živanović (Sekretar Saveza) i Pavle Vračarić.

Sastanak je otvoren u 11 časova .
Predsednica Skupštine Gabriela Kragujević je pozdravila sve prisutne i  predložila dnevni red koji su društva dobila u materijalu za Skupštinu. Jakob Matić je predložio da se iz Dnevnog reda briše tačka 17. Koja je u nadležnosti Upravnog odbora Saveza. Skupština je usvojila ovaj predlog i izglasala sledeći:

Стручна трибина: ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ ЗА ЗДРАВО СТАРЕЊЕ

Позивамо вас да дођете и активно се укључите у рад

стручне трибине:ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ ЗА ЗДРАВО СТАРЕЊЕ

5. новембар 2016. годинеод 10 до 16ч

у Амфитеатру профДр Миливоје Матић на Факултету спорта и физичког васпитања

Универзитета у Београдуулица Благоја Паровића 156

Физичка активност је моћан фактор којим човек може контролисано утицати на процес старења физичких и менталних функција. Биолошки посматрано, код старије генерације се јављају карактеристични инволутивни процеси: смањује се општа физичка и радна способност, слабе чула (слух и вид пре свега), почињу проблеми са памћењем (посебно када је у питању блиска прошлост). Хроничне незаразне болести су све присутније (хипертензија, диабетес, остеопороза...). Због нарушене укупне способности угрожен је дигнитет личности која је све теже способна и за елементарно самоопслуживање, па се као последица јављају депресија, деменција, суицидне мисли...

OTVORENO PRVENSTVO U SKOKOVIMA SA MALE TRAMBOLINE SAVEZA SOKO SRBIJE

Trambolina 1Otvoreno sokolsko prvenstvo srbije u skokovima sa male tramboline održaće se u subotu 12.11.2016 godine sa početkom u 10 časova u Sportskom centru Žarkovo, Olimpijskih igara 14 /ulazi se iz Blagoja Parovića 156, kroz dvorište Fakulteta za fizičku kulturu, Beograd.

Nastupiće takmičari iz sokolskih društava iz Srbije i sokolskih društava i gimnastičkih klubova iz slovenije. Učešće na takmičenju je besplatno.

Ulaz za gledaoce je BESPLATAN!!!

SOKOLSKI SUSRET SREMSKA MITROVICA - SOKOLSKI POLIGONI

mitrovicaObaveštavamo vas da će se Sokolski poligoni održati 17.9.2016. godine, sa početkom u 16,00 časova u Sokolskom domu u Sremskoj Mitrovici, Masarikova 2

Kategorije: presškolci do 7 godina, 7 – 9 godina, 10 – 12 godina, 13 – 15 godina. Takmičenje je pojedinačno i ekipno. Za ekipu se racuna najbolji rezultati iz svake kategorije, posebno dečaci, posebno devojčice. Ukoliko neko Sokolsko društvo nema sve kategorije, ti učesnici se takmiče samo u pojedinačnoj konkurenciji.